Kolibové Balanční Techniky®

Kolibové Balanční Technika - Otvírací 1,2®

  • KBT - O1®    
Naše tělo se věkem nebo dlouhodobým stresem postupně stahuje a zmenšuje. Stažení těla zhoršuje krevní a lymfatický oběh, dýchání a stabilitu. Jelikož si tyto bloky postupně vytváří tělo samo, nejde tato příčina lékařsky ani terapeuticky zjistit. Tělo sice není nemocné, ale bolí. Toto stažení se soustředí do tří bodů ve třech částech těla: horní, střední a spodní. Technikou KBT O1® dosáhneme povolení a uvolnění těchto bodů. Klienti získají pocit uvolnění, lehkosti a stability. 

Uvolňuje svalové spazmy, pomáhá proti únavě, vyčerpání, hučení v uších, špatné stabilitě, bolestem svalů, depresím, bolestem hlavy, stresu, častým zánětům, tenisovému lokti, otokům končetin. Tělu pak zůstává více energie pro posílení imunitního systému. 
  • KBT - O2® 
Jde o techniku navrácení vychýlených žeber do původního stavu. K vychýlení může dojít nevhodným držení těla, úrazem, šokem, leknutím. Posunuté žebro nemusí bolet, ale bolest se často ozve na jiné části těla.
 

Navrácení vychýlených horních žeber pomáhá proti různým bolestem v oblasti hrudníku, při problémech s krční páteří, u zamrzlého ramene, tenisových loktů, bolestech zápěstí a prstů. Zlepšuje dýchání, sluch, zrak, paměť. Např. klientům, kteří se léčí na astma, ale nemají ho prokázané, tak po povolení prvních 4 žeber problém odchází. Další žebra ovlivňují bránici, žaludek a tlusté střevo. Jejich srovnáním se zlepší funkce těchto vnitřních orgánů. To má vliv na zácpu, průjem, nadýmání, bolesti břicha, únavu nohou. Srovnání posledních žeber a kostrče zlepší funkci pohlavních orgánů a střev, odstraňuje bolesti v kříži a břichaTyto techniky pomáhají podobně jako Dornova nebo Mojžíšova metoda, popř. Thajská tlaková masáž. Kolibové Balanční Technika - Jemná®

KBT - J® odstraňuje bloky způsobené úrazem, dlouhodobými starostmi nebo stresem. Tělo ve snaze bolestivému místu ulevit přenáší práci poškozeného svalu na jiné svalové skupiny. V těch zůstane pak uložena informace, že určitý sval nepracuje tak, jak má. Je to paměť těla, která se stále projevuje jako bolest.     I po odstranění původního bloku ve svalu stále zůstává několik zatuhlých usazenin. 

Pomocí jemného doteku uvolníme a rozpustíme tyto usazeniny. Protože tělo pracuje jako celek, musíme najít další místo, kde je informace o jeho poškození uložena. Je to místo přenesené bolesti. Známe např. při srdečním infarktu – bolest je přenášena do levé paže, ramena, nebo mezi lopatky, nebo bolest slepého střeva poznáme na druhé straně. Pomocí KBT - J® informaci o poškození původního svalu zrušíme – vymažeme. Teprve takto tělo zbavíme bolesti úplně. KBT - J® se řeší všechny neurčité bolesti. Klient je zdravý, ale přesto pociťuje bolest. Působí rychleji a účinněji než Mc Kenzie, Vojtova metoda nebo Bowenova reflexní masáž.Kolibové Balanční Technika - Harmonizační® 

KBT – H® je olejová technika, používána při bolestech a únavě svalů. Speciálními tahy s využitím teplých lávových kamenů a s využitím lymfy se harmonizuje a srovnává páteř.

Je to velice příjemná technika, přináší velice výraznou úlevu a odpočinek celého těla. Tím, že se na klienta netlačí a technika je velice jemná, uvolní se psychická část a zatuhnutí v celém těle. Povolují se také ruce, prsty, hlavové klouby, lebka, obličejové a tvářové svaly, uši a krční receptory. Po KBT – H® se aktivuje vnitřní lymfatický systém. Kolibové Balanční technika KBT – H® má účinky jako např. Breussova nebo Bowenova reflexní masáž, lymfatická nebo antistresová masáž. Kolibové Balanční Technika - Energetická® 

Kolibové Balanční technika KBT - E® dostává celé tělo do klidu a harmonie. Je to jemná hladící technika pracující s mužskou a ženskou energií.

KBT - E® srovnává tělesné, duševní i energetické bloky, mnohdy nahromaděné již z dětství. Když jste unavení, nervózní, uděláte za den spoustu chyb. Zato když jste v pohodě, řešíte složité situace v klidu a nic Vás nerozhází. KBT - E® navrací klid, harmonii a radost ze života.

(Pozn. Energetickou techniku budu v praxi provádět od června 2020.)

   

Lenka Turníková, Dis.
Na Roudné 18, Plzeň
IČ: 06579442
Tel.: +420 604 908 509

 .