Tradiční metody

Reflexní terapie, fyzioterapie a masáže, které vám uleví

reflexní terapie nohy

Indikace: Veškeré problémy s pohybovým aparátem, bolest či omezená hybnost svalů, kloubů, páteře, hlavy, svalové dysbalance, vadné držení těla, skolióza, hypermobilita a další. Prevence bolestivých stavů (instruktáž správných pohybových návyků, posílení hlubokého stabilizačního systému, držení těla).

Fyzioterapie a masáže ovlivňují funkční souvislosti obtíží a uleví od bolesti. Obvykle je doplňuji reflexní terapií nohy, která výborně reguluje a podporuje vlastní léčivé síly organismu. Dále kombinuji především měkké a mobilizační techniky, které zahrnují vyšetření a ošetření měkkých tkání, tj. kůže, podkoží, fascií a svalů, ošetření jizev, postupné nenásilné obnovování hybnosti kloubů, páteře, odstraňování blokád. Tyto techniky se skvěle doplňují s metodou Ludmily Mojžíšové. Dále využívám Rolfcvičení, Dornovu metodu, Funkční dynamickou stabilizaci vycházející z vývojové kineziologie, senzomotoriku, kineziotaping a další techniky.

KBT® - Kolibové balanční techniky

Soubor technik k uvolnění těla i mysli

Kolibové balanční techniky

Indikace: Pomáhá zejména tam, kde je obtížné lékařsky či terapeuticky zjistit příčinu bolestí nebo dysfunkce tělesných orgánů. Pomáhá uvolňovat napětí a stres, harmonizuje tělo a mozek, podporuje při fyzickém i duševním vyčerpání.

Tyto jednoduché a velmi účinné techniky vytvořila terapeutka a lektorka Dagmar Kolibová. Pod jejím vedením jsem získala certifikaci pro aplikování těchto úrovní KBT:

  • Kolibové Balanční Techniky - Otvírací 1,2® Uvolňuje svalové spazmy, pomáhá proti únavě, vyčerpání, hučení v uších, špatné stabilitě, bolestem svalů a hlavy, depresím, stresu, častým zánětům, tenisovému lokti, otokům končetin. Navrací vychýlená žebra do správné polohy.
  • Kolibové Balanční Techniky - Jemná® Odstraňuje bloky způsobené úrazem, dlouhodobými starostmi nebo stresem. 
  • Harmonizační® Jde o velmi příjemnou olejovou techniku s účinky podobnými Breussově či Bowenově reflexní masáži.  Zároveň má přínos srovnatelný s lymfatickou a antistresovou masáží. Používá se při bolestech a únavě svalů. Speciálními tahy s využitím teplých lávových kamenů se usměrňuje tok lymfy a harmonizuje a srovnává páteř.

Rozhovor s Dagmar Kolibovou o jejích technikách můžete sledovat tady: Podívat se na video

ACCESS Consciousness®

Terapie, která vám vyčistí hlavu

Access Bars


Indikace: Pokud se cítíte v životě nenaplnění, možná trpíte nevědomými fyzickými a mentálními bloky, které vás ochromují na fyzické, duševní nebo emoční rovině. Takové stavy vedou často ke strachu, úzkosti, náladovosti, ztrátě energie a řadě psychosomatických onemocnění.

Ve své praxi využívám dvě metody z programu Access Consciousness®. První je tzv. ACCESS BARS®, která je prováděna za pomoci jemných dotyků na konkrétních místech hlavy. Tato terapie vede k hlubokému uvolnění těla a mysli a k opuštění negativních nebo nepotřebných vzorců chování a myšlení, které člověku brání v osobním rozvoji a šťastném naplnění života. Účinek této metody se obvykle projeví v oblasti zdraví, mezilidských vztahů, partnerství,  financí, zaměstnání i v přístupu k sobě samému.

Druhou metodou jsou tzv. Tělesné procesy MTVSS®. Jedná se opět o hluboce relaxační techniku, která je prováděna jemným stiskem bodů po celém těle. Zaměřena je mimojiné na posílení imunitního systému, odbourání stresu a aktivaci vnitřní energie těla.

TSI - Tělově svalová informace

Metoda, která vyladí tělo do rovnováhy

Tělově svalová informace

Indikace: Tato metoda se skvěle hodí, když je potřeba rychle zjistit příčinu opakujících se zdravotních obtíží, únavy, vzniku alergií, ale i poruch trávení. Zkrátka když nejste ve své kůži a cítíte, že vaše tělo nepracuje, jak by mělo, je vhodné tuto metodu použít.

Metoda TSI vychází z kineziologie. Každý sval je spojen s meridiánem, vnitřním orgánem a akupresurními body. Navíc je podporován stravou, neurolymfatickými body (jejich stimulací se zvýší průtok lymfy ve specifickém orgánu) a neurovaskulárními body (jejich stimulací se ovlivní průtok krve do určitých orgánů a tkání). Pomocí konkrétních svalových testů dojdeme ke zjištění, kde došlo k vychýlení z rovnováhy. Každá nerovnováha se projeví na úrovni biochemie (látková výměna, strava), biomechaniky (pohybový aparát) a v neposlední řadě i v oblasti psychiky.